logo

Jak to všechno začalo

V roce 2004 se patra nadšenců, chovatelů a majitelů retrieverů rozhodla, že by nebyl špatný nápad uspořádat si tábor, kde bychom mohli s našimi psy cvičit a vzájemně si předávat své rady a zkušenosti.

Volba padla na překrásnou krajinu jižních Čech a díky ochotě majitele kempu Orion v Roudné u Soběslavi nás ubytovat a nemenší ochotě MS Bor Klenovice pustit nás do své honitby, vznikl historicky první ročník Výcvikového tábora Roudná, tehdy ještě v poměrně komorním složení.

Postupem času se značně rozrůstal počet účastníků. Přijížděli nejen naše odchovy a kamarádi, ale i noví lidé. Máme radost, že se většina z nich každý rok vrací a na náš tábor se moc těší.

Za léta našeho fungování se částečně obměnil realaizační a výcvikový tým (viz. Lidé) a pomohli jsme mnoha psům složit zkoušky lovecké upotřebitelnosti (viz. Naše úspěchy). Mnoho našich psů a svěřenců dosáhlo i na nejvyšší ocenění a my jsme moc rádi, že je i jejich vůdce společná práce tolik těší.

Cvičící psi jsou rozdělení do malých skupin po cca 4 psech, podle jejich schopností a podle zkušeností vůdců a jejich cílů. Připravujeme pejsky na zkoušky OVVR, zkoušky z vodních prací, podzimní zkoušky, lesní zkoušky i všestranné zkoušky. 

I v rámci tábora je možné složit zkoušky lovecké upotřebitelnosti, někdy též (když se sejde dost omladiny) i zkoušky OVVR. Lety se ustálilo že na Roudné pořádáme KZVP "O Procházkův pohár", protože na ně máme velmi příhodné terény. Další akce které v průběhu roku pořádá náš tým jsou KPZ "Arosův pohár" a nově i OVVR - oboje v honitbě Dolních Habartic u Děčína a pod patronací Retriever Klubu CZ, s nímž úzce spolupracujeme (viz. Naše akce).

Kromě cvičení a skládání zkoušek je na táboře připravena i spousta další zábavy, ať už pro psy, nebo pro lidi. Pořádáme "Táborovou světovou výstavu" nebo třeba soutěž "O táborového šikulu". Velmi přijemné jsou pak každodenní večerní posezení u ohně, kde se o nás stará náš "catering team" - pánové to pojali opravdu velmi zodpovědně (viz. Catering).

Postupem času se u nás vystřídala spousta lidí i psů. Někteří se vrací s železnou pravidelností i s již novými psy, jiní třeba jen prolétli. Přesto všichni zanechali nesmazatelnou stopu a každý přispěl do našeho zlatého fondu kynologických historek a vtipů (viz. Pro zasmání)

Všem Vám moc děkujeme za Vaši přízeň a těšíme se na další společně strávené roky.